Studnie głębinowe – Śląsk i Małopolska, Kraków, Bielsko

Firma Aquawiert jest jednym z liderów w branży hydrologicznej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, wszystkie uprawnienia i specjalistyczny sprzęt pozwalający nam wiercić studnie głębinowe w nawet najtrudniejszych warunkach (m.in. w skale – dolomitach, piaskowcach czy wapieniach).

Interesują Państwa studnie głębinowe? Śląsk i Małopolska posiadają zróżnicowane gleby (w Małopolsce przeważają rędziny, czarnoziemy, gleby brunatne i bielicowe, w Karpatach ziemie brunatne i pararędziny, na Śląsku gleby płowe), ale nasz park maszynowy i wykorzystywane techniki (wiercenie na mokro i wiercenie udarowe w skale) pozwala nam sprawnie wykonywać odwierty niemal w każdym podłożu.

Bądź przewidujący, zbuduj swoje własne ujęcie wody

Naszym Klientom dostarczamy czystą, odpowiednio przefiltrowaną, bogatą w składniki mineralne wodę. Na własność.

Wykonana przez nas studnia głębinowa pozwoli Państwu cieszyć się:

  • zdrową wodą doskonałej jakości (woda ze studni głębinowych przechodzi kilka naturalnych filtracji, a jej jakość jest nieporównywalna do tej pochodzącej z wodociągów) prosto z głębin Ziemi
  • pełną niezależnością od wodociągów
  • niskimi kosztami eksploatacyjnymi (nie będą Państwo ponosić opłat za wykorzystaną wodę)
  • bezpieczeństwem instalacji
  • pewnym zaopatrzeniem

Studnie już od wieków stanowiły niewyczerpane źródło idealnie krystalicznej wody. Są inwestycją wielopokoleniową – służą co najmniej przez kilkadziesiąt lat. Dostarczą nie tylko wodę do picia czy kąpieli, ale mogą stanowić idealne źródło do podlewania ogrodu, sztucznego nawadniania sadów lub upraw (np. warzyw sadzonych w szklarniach lub foliowych tunelach). Firmy mogą wykorzystać wodę głębinową do produkcji lub mycia sprzętu i maszyn wykorzystywanych w zakładzie, co będzie wiązać się z oszczędnościami (woda z własnej studni jest tańsza niż z wodociągu).

Dlaczego studnia głębinowa?

Studnie kopane sięgają do głębokości kilku metrów. Pozwalają one czerpać wodę z pierwszej warstwy (do 10 m). Tej wody nie chroni warstwa nieprzepuszczalna, dlatego mogą do niej przedostawać się zanieczyszczenia (z kanalizacji, szamb, deszczówki, nawozów i oprysków). Dłuższa susza może spowodować wyschnięcie źródła.

Studnie głębinowe (wiercone) nie sprawiają takich problemów. Gdy ujęcie zostanie zabezpieczone nowoczesnymi materiałami uszczelniającymi, konstrukcja będzie idealnie hermetyczna. Takie studnie pozwalają czerpać wodę z drugiego poziomu (warstwa wodonośna), gdzie nie docierają zanieczyszczenia, a zasoby wody są znacznie bogatsze niż tuż pod powierzchnią gleby.