Oferta

Specjalnością firmy Aquawiert jest wiercenie studni głębinowych oraz wiercenia pionowe pod sondy pozyskujące energię z wnętrza ziemi potrzebne do instalacji pompy ciepła . Śląsk i Małopolska to główne obszary naszej działalności. Dotychczas zrealizowaliśmy bardzo dużo inwestycji m. in. na terenie okolic Krakowa oraz Bielska Białej.

Zaufaj geologom!

W zespole firmy Aquawiert znaleźli się geolodzy, którzy wykonają dla Państwa podstawowe badania gruntu oraz zaawansowane ekspertyzy geotechniczne. Dysponujemy również pełnymi opracowaniami pochodzącymi z Państwowego Instytutu Geologicznego. Nasi specjaliści porównują dane zawarte w ogólnej dokumentacji z wynikami przeprowadzonych badań terenowych i na tej podstawie określają warunki hydrologiczne panujące na działce przeznaczonej pod inwestycję. Dopiero po ustaleniu dostępności pokładów głębinowych oraz ich wydajności, przygotowujemy szczegółową dokumentację geologiczno-inżynierską potrzebną do rozpoczęcia wiercenia studni.

Ufamy naszym specjalistom, dlatego gwarantujemy, że wykonywane odwierty zawsze zakończone są sukcesem. A gdy okaże się, że mimo przeprowadzonej ekspertyzy i wykonanych wcześniej badań elektrooporowych, nie dowiercimy się do wody, Klient nie ponosi żadnych kosztów!
Nasz zespół geologów zajmuje się również opracowywaniem dokumentacji z zakresu ochrony środowiska.

Jakie studnie budujemy?

Posiadamy specjalistyczny sprzęt pozwalający nam szybko i sprawnie wiercić studnie głębinowe do głębokości 30 metrów, które nie wymagają zezwolenia oraz głębsze studnie (o głębokości nawet do 100 m) wymagające pozwolenia wodnoprawnego (zapewniamy przygotowanie potrzebnej dokumentacji geotechnicznej).

Jeżeli chodzi o studnie głębinowe Małopolska oraz Śląsk mogą wymagać dwóch metod prac dostosowanych do rodzaju podłoża. Przy miękkich podłożach (mady, gleby bielicowe, płowe, brunatne, rędziny, piachy) wykorzystujemy metodę płuczkową (wiercenie „na mokro”). Do wiercenia w skale wybieramy metodę udarową (metoda sucha z wykorzystaniem odpowiednio sprężonego powietrza).

Wykonane studnie zabudowujemy z wykorzystaniem nowoczesnych szybkozłącz studziennych, którymi zastąpiliśmy trakcyjne kręgi oraz zabezpieczamy Compactonitem – wydajnym materiałem uszczelniającym o bardzo niskim współczynniku przesiąkliwości. To pozwala nam bardzo szybko uzyskać w pełni hermetyczną konstrukcję.

Studnie abisyńskie

Zajmujemy się również wierceniem studni abisyńskich, które idealnie sprawdzą się jako ujęcia wody na terenach o wysokim poziomie wilgotności. Są to studnie rurowe, które wbijamy lub wkręcamy na głębokość około 5-7 metrów (posiadają one opuszczany tłok i boczną dźwignię do ręcznej obsługi). „Abisynki” polecamy do wykorzystania w ogródkach działkowych, domkach letniskowych czy przy zakładach przemysłowych jako dodatkowe (np. awaryjne) ujęcie wody.

Uzupełnienie naszej oferty stanowi:

 1. montowanie, naprawy i wymiana pomp głębinowych
 2. montaż hydroforów
 3. montowanie pomp ciepła (wraz z odwiertami pod nie)
 4. wykonywanie odwiertów pod pale i mikrofale
 5. przyłączanie budynków do sieci wodnych i kanalizacyjnych
 6. Ustalanie miejsca odwiertu za pomocą badań elektrooporowych
 7. Odwadnianie terenów
 8. Zabudowy studni oraz podłączanie ich do budynków
 9. Przyłącza budynków do sieci wodno-kanalizacyjnej
 10. Nadzór geologiczny nad pracami, projekty i dokumentacje geologiczno-inżynierskie
 11. Sporządzanie dokumentacji geotechnicznych
 12. Ekspertyzy geotechniczne
 13. Projekty, dokumentacje oraz opinie hydrogeologiczne
 14. Opracowania i prace z zakresu ochrony środowiska